Pozew o rozwód. Wszystko co musisz wiedzieć przed złożeniem

Przy ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie a mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko z opowieści, ale jedno mogę stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do jednostek zamożnych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu jego pozycja finansowa wyglądała zupełnie odmiennie. Był właścicielem stosunkowo porządnie prosperującej firmy, która działała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć spółkę i zwolnić wszystkich podwładnych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie alkoholu. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy wraz z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego małżeństwa był już faktem. W tym momencie znajomy związał się z inną kobietą i chce uregulować własny stan cywilny od witryny formalnej. Nie mając kasy na adwokata szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sprawdź tutaj sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej sekwencji koniecznym jest sporządzenie należytego wniosku w sądzie poprawnym do rozpatrzenia przedmiotowej kwestie. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni z kosztów sądowych i żądamy, aby został nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Może to być adwokat lub też radca prawny. Aż do samego wniosku dołączamy używane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz dochód, jaki majątek posiadamy, jakim sposobem jest nasz stan familijny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew będzie już sporządzany przez kompetentnego pełnomocnika, który poprowadzi oficjalną sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *