Czyszczenie biku - gdy nie możesz uzyskać kredytu hipotecznegoCzyszczenie biku to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę swej zdolności kredytowej. Począwszy od czasu lat dziewięćdziesiątych kiedy bazy zaczęły korzystać z tegoż systemu aby zminimalizować niebezpieczeństwo związane z zaciąganiem pożyczek przez swoich użytkowników. Kancelaria Informacji Kredytowej jako program powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich.

W tym momencie każda osoba, która choćby stara się o otrzymanie kredytu jest weryfikowana przez analityka bankowego za pośrednictwem wprowadzenie jej danych służące do BIKu. Odbywa się to poprzez wysłanie odpowiedniego zapytania. Musimy mieć jednak przytomność, że każde zapytanie kredytowe związane jest z obniżeniem sprawdz moje zrodlo naszego scoringu czyli punktacji kredytowej (przeważnie jest to ubytek około 17 punktów). Oprócz tego znaczący wpływ na nasz scoring mają opóźnienia w płatnościach rat kredytów, które zaciągnęliśmy. Stąd jeżeli rozważamy zaciągnięcie następnego zobowiązania to dobrym planem na poprawę naszej umiejętności kredytowej jest właśnie czyszczenie biku.

Dodatkowo warto podkreślić zjawisko, że w ostatnim okresie również coraz więcej firm chwilówkowych ma dostęp do Biura Informacji Kredytowej. W naszym miejscu można choćby wyszczególnić firmę Vivus, która trudni się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Wobec tego tak zasadniczym jest aby spłacać przy terminie nasze zobowiązania. Każde bowiem opóźnienie wpływa negatywnie na szansę otrzymania kredytu lub pożyczki. Jeżeli Strona glowna także w danym przypadku będzie posiadała miejsce sytuacja w której opóźnienia w spłacie wyniosły dajmy na to kilkanaście dni to rozwiązaniem tego problemu jest czyszczenie biku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *